Krmivo pre andulky a malé papagáje Versele-Laga Budgie 20 kg

Kód: 421616
Neohodnotené
€38,90 / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Zmes semien s rôznorodým, vyváženým zložením, špeciálne pre andulky a malé papagáje. Balenie: 20kg

Detailné informácie

Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
TOVAR ODOSIELAME V DEŇ OBJEDNÁVKY
TOVAR ODOSIELAME V DEŇ OBJEDNÁVKY

Podrobný popis

Krmivo pre andulky a malé papagáje Versele-Laga Budgies 20kg

Zmes semien s rôznorodým no vyváženým zložením, špeciálne navrhnutá na splnenie nutričných potrieb anduliek a malých papagájov.

Zloženie: 50% zlté proso, 16% červené proso, 10% biele proso, 8% Lesknica, 6% lúpaný ovos, 3% ľan, 2% svetlica, 1% noger. Návod na podávanie Vzhľadom na druh a vek papagája sa denná dávka semien môže značne líšiť. Preto na začiatku podávajte väčšiu porciu a až po istom čase stanovte ideálnu dennú dávku.  

Prečo môj papagáj nejze niektoré zrniny z krmiva a ako správne kŕmiť? je to ako z ľudmi :) - papagáje väčšinou zjedia iba to čo im chutí, ak je toho v miske dostatok. Ak váš papagáj konzumuje a vyberá iba niektoré zrniny, v prvom kroku znížte kŕmnu dávku a pokúste sa ho donútiť zvyšnú dávku dojesť. 

Koľko misiek je potrebných na potravu pre papagáje?

  • Mláďatá - v prípade, že máte doma čerstvo odstavené mláďa, môžete použiť 3 misky (na ovocie, vodu a zrniny). U mláďat je velmi dôležité, aby v období po odstave, čo najviac jedli. Stále kontrolujte úbytok krmiva, aby ste mali prehľad čo mláďa zje.
  • Dospeláci - u starších papagájoch doporučujeme 2 misky (či už chováte papagája ako single alebo v páre) - jednu na vodu a jednu na krmivo. Nedoporučujeme podávať krmivo do viac ako jednej misky, pretože nebudete mať prehľad čo a v akom množstve váš operený kamarát zjedol.   

Ake je u nás v Raji doporučené kŕmenie?

  • ráno podávajte čerstvé ovocie, mrazom sušené ovocie alebo granule. Ráno po spánku je potrebné doplniť vitamíny a spravne živiny a ráno sú papagáje hladné, takže možu do organizmu prijať to čo je pre nich dôležité.
  • poobede im ponúknite zrninovú zmes "na dojedenie sa" - ak vám zostali granule alebo mrazom sušené ovocie, zvyšok zmiešajte so zrnom.
  • a samozrejme nezabudnite na čerstvú vodu :)

Skladovanie: Po otvorení balenia, doporučujeme presypanie zvyšku vaječnej zmesy do uzatvárateľnej nádoby (najlepšie sklenenej) a skladovať na suchom a chladnom mieste.

Vhodné pre andulky a malé papagáje

Výrobca: Versele-Laga (Belgicko)

Balenie: 20kg

Dodatočné parametre

Kategória: Zrniny pre všetky druhy papagájov a vtákov
Hmotnosť: 20 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: